Narzędzia do e-learningu oraz interaktywność zajęć w szkole

Narzędzia do e-learningu oraz interaktywność zajęć w szkole-2 kopia
Prowadzę podcast o sportach wytrzymałościowych w kontekście życia i kariery zawodowej. Zawodowo zajmuje się produkcją i edycją materiałów video (klipy reklamowe, konferencje, kursy online) oraz audio (podcasty, audiobooki). Dodatkowo uczę o tym czym zajmuje się na co dzień.

Opublikowano: 15.04.2020

Jak szkoły, dzieci i nauczyciele radzą sobie z przeniesieniem nauki do internetu? Jak my radzimy sobie z pracą z domu? Jakie narzędzia przydadzą się w komunikacji w dzisiejszych czasach?

Jak wygląda e-nauka w szkole podstawowej?

Moje doświadczenia są takie, że dzieci w pierwszej fazie bardzo ochoczo przystąpiły do nauki.

Istotne jest aby osoba prowadząca klasę zaproponowała sposób komunikacji i przypominała o tym gdy sytuacja nie idzie tak jak powinna. Dzięki uporządkowanej komunikacji każdy łatwiej odnajdzie się w strumieniu wiadomości oraz rzeczach do zrobienia.

Jeśli na kanałach z “merytoryką” robi się bałagan, to zawsze można zrobić np. grupę na FB ze wszystkimi osobami w klasie aby tam mogły się “wyszaleć”

Narzędzia do spotkań LIVE

Narzędzia wspominane przez nas:
Zoom.us – narzędzie do videokonferencji, które raz na jakiś czas okrywa się złą chwałą z uwagi na różnego rodzaju błędy bezpieczeństwa
StreamYard – dobre do robienia live’ów
Loom – fajne do robienia screencastów
Google Classroom – zajęcia szkolne przez internet (komunikacja i zadania do zrobienia)
Google Hangouts – telekonferencje audio lub audio-video

Ciekawym pomysłem na prowadzenie lekcji w formie video jest zebranie klasy w zamkniętej grupie na FB. Prowadząc lekcje video w postaci live’a na tej grupie pozwalamy każdemu obejrzeć lekcję na żywo oraz w późniejszym terminie jeśli jest taka potrzeba.

W tym wypadku nauczyciel staje się w pewnym aspekcie osobą publiczną i materiał z jego osobą może być łatwo dystrybuowalny dalej. Może to być problemem choć do tej pory nie widziałem nadużyć tego rodzaju ale nie słyszałem też aby nauczyciele w ten sposób prowadzili zajęcia.

Smutna prawda jest taka, że zajęcia obecnie zwykle ograniczają się do “przeczytaj w książce to”, “obejrzyj na YT ten film”, “zrób z ćwiczeń zadania x, y, z”.

Podobne artykuły…

Jak nagrywałem video w domu?

Jak nagrywałem video w domu?

Zaplecze moich produkcji Youtubowych. Tym razem pokazuje “kuchnię” tego co dzieje się w moim domowym studio. Nagranie zrealizowane za pomocą GoPro, więc jakość pozostawia wiele do życzenia 😉

Jaki mikrofon użyć do…

Jaki mikrofon użyć do…

Dwa tygodnie temu opowiadałem o sprzęcie do podcastowania. W dzisiejszym wpisie chcę pokazać ci jak różne mikrofony spisują się w różnych zastosowaniach oraz w jaki sposób te mikrofony montować by osiągnąć najlepszy efekt.

Jak szybko poprawić dźwięk we vlogu lub podcaście?

Jak szybko poprawić dźwięk we vlogu lub podcaście?

Czas to pieniądz, a ostatnimi czasy chcemy robić tak wiele rzeczy, że czas nam się mocno kurczy. Sytuacja ta powoduje, że wiele nie chcemy spędzać zbyt dużej ilości czasu na dopieszczaniu poszczególnych elementów naszych produkcji video lub podcastów. Są jednak sposoby na szybką poprawę dźwięku.

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciekawostki i nowości

Dołącz do mojej grupy podcasterów. Wpisz swój email, odbierz dokument o 5 ciekawostkach związanych z podcastingiem i otrzymuj co piątek najświeższe informacje i ciekawostki odnośnie produkcji audio i video.

Zgoda na przetwarzanie danych

Zapis się udał. Do usłyszenia! :)