Jak szybko poprawić dźwięk we vlogu lub podcaście?

Czas to pieniądz, a ostatnimi czasy chcemy robić tak wiele rzeczy, że czas nam się mocno kurczy. Sytuacja ta powoduje, że wiele nie chcemy spędzać zbyt dużej ilości czasu na dopieszczaniu poszczególnych elementów naszych produkcji video lub podcastów. Są jednak sposoby na szybką poprawę dźwięku.

Ten temat ciężko mi będzie przedstawić w formie treści dlatego zapraszam Cię do obejrzenia powyższego video.

Napiszę jedynie, że niektóre programy posiadają funkcje, które za pomocą pojedynczych klików myszki pozwalają na znaczą poprawę jakości naszego audio. Płatne programy oszczędzają nam czas, a efekty ich działań dają lepszy efekt.

Jako przykłady podaję 3 programy:

  • Adobe Premiere Pro (30-50 eur miesięcznie)
  • Final Cut Pro X ( ~1400 pln)
  • DaVinci Resolve (wersja darmowa)

Każdy z powyższych programów ma dostępne funkcje, które w ciągu kilku sekund pozwala na usunięcie szumów i/lub echa. Jedynie w DaVinci Resolve trwa to nieco dłużej i trudniej jest przenieść dany efekt na inne klipy.

Chodzi o to, że czasami możemy najpierw pociąć materiał i na linii czasu znajduje się kilkadziesiąt osobnych klipów. W takim wypadku czeka nas trochę więcej pracy niż w przypadku np. Adobe Premiere Pro.

Więcej wiedzy o tematyce video oraz audio wysyłam w cotygodniowych mailach. Zapisz się na nie na stronie SzkolaPodcastu.pl.

Podobne artykuły…

0 Comments