Jak szybko poprawić dźwięk we vlogu lub podcaście?

Jak szybko poprawić dźwięk we vlogu lub podcascie
Prowadzę podcast o sportach wytrzymałościowych w kontekście życia i kariery zawodowej. Zawodowo zajmuje się produkcją i edycją materiałów video (klipy reklamowe, konferencje, kursy online) oraz audio (podcasty, audiobooki). Dodatkowo uczę o tym czym zajmuje się na co dzień.

Opublikowano: 13.05.2020

Czas to pieniądz, a ostatnimi czasy chcemy robić tak wiele rzeczy, że czas nam się mocno kurczy. Sytuacja ta powoduje, że wiele nie chcemy spędzać zbyt dużej ilości czasu na dopieszczaniu poszczególnych elementów naszych produkcji video lub podcastów. Są jednak sposoby na szybką poprawę dźwięku.

Ten temat ciężko mi będzie przedstawić w formie treści dlatego zapraszam Cię do obejrzenia powyższego video.

Napiszę jedynie, że niektóre programy posiadają funkcje, które za pomocą pojedynczych klików myszki pozwalają na znaczą poprawę jakości naszego audio. Płatne programy oszczędzają nam czas, a efekty ich działań dają lepszy efekt.

Jako przykłady podaję 3 programy:

  • Adobe Premiere Pro (30-50 eur miesięcznie)
  • Final Cut Pro X ( ~1400 pln)
  • DaVinci Resolve (wersja darmowa)

Każdy z powyższych programów ma dostępne funkcje, które w ciągu kilku sekund pozwala na usunięcie szumów i/lub echa. Jedynie w DaVinci Resolve trwa to nieco dłużej i trudniej jest przenieść dany efekt na inne klipy.

Chodzi o to, że czasami możemy najpierw pociąć materiał i na linii czasu znajduje się kilkadziesiąt osobnych klipów. W takim wypadku czeka nas trochę więcej pracy niż w przypadku np. Adobe Premiere Pro.

Więcej wiedzy o tematyce video oraz audio wysyłam w cotygodniowych mailach. Zapisz się na nie na stronie SzkolaPodcastu.pl.

Podobne artykuły…

Jak nagrywałem video w domu?

Jak nagrywałem video w domu?

Zaplecze moich produkcji Youtubowych. Tym razem pokazuje “kuchnię” tego co dzieje się w moim domowym studio. Nagranie zrealizowane za pomocą GoPro, więc jakość pozostawia wiele do życzenia 😉

Jaki mikrofon użyć do…

Jaki mikrofon użyć do…

Dwa tygodnie temu opowiadałem o sprzęcie do podcastowania. W dzisiejszym wpisie chcę pokazać ci jak różne mikrofony spisują się w różnych zastosowaniach oraz w jaki sposób te mikrofony montować by osiągnąć najlepszy efekt.

Jaki potrzebuje sprzęt do nagrywania podcastu?

Jaki potrzebuje sprzęt do nagrywania podcastu?

Jakie urządzenia potrzebujesz, by nagrywać podcast? Co po kolei kupować gdy zbierasz sprzęt? Co warto kupić na początku, a z czym można zaczekać? No i najważniejsze: na co zwracać uwagę dobierając poszczególne elementy twojego podcastowego zestawu?

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciekawostki i nowości

Dołącz do mojej grupy podcasterów. Wpisz swój email, odbierz dokument o 5 ciekawostkach związanych z podcastingiem i otrzymuj co piątek najświeższe informacje i ciekawostki odnośnie produkcji audio i video.

Zgoda na przetwarzanie danych

Zapis się udał. Do usłyszenia! :)