Jak wyciąć pomyłkę w środku zdania?

Prowadzę podcast o sportach wytrzymałościowych w kontekście życia i kariery zawodowej. Zawodowo zajmuje się produkcją i edycją materiałów video (klipy reklamowe, konferencje, kursy online) oraz audio (podcasty, audiobooki). Dodatkowo uczę o tym czym zajmuje się na co dzień.

Opublikowano: 27.12.2019

Nagrywając podcast mylimy się. Im mniejsze doświadczenie tym pomyłek jest więcej. Czasami zamiast powtórzyć całe zdanie stajemy przed wyzwaniem, by jedną część wypowiedzi wziąć z jednego podejścia, a drugą cześć z kolejnej próby wypowiedzenia jakiejś kwestii.

To jeden z tych tematów, które cieżko opisać słowami. Dlatego w tym wypadku zapraszam Cię do obejrzenia poniższego video. Temat jest może banalny, bo osoba która tnie swój materiał sama wie jak to robić aby dobrze brzmiało ale… z tego co słucham w podcastach to właśnie nie zawsze tak jest.

Oczywiście nie zawsze musimy pomyłki wycinać natomiast jeśli się uprzemy, to rozwiązanie z video przychodzi z pomocą. Tego typu cięcie wydaje się nielogiczne i powinno brzmieć źle (i czasami tak brzmi) ale z mojej praktyki w zaskakująco dużym odsetku przypadków, to właśnie tego typu wycinanka brzmi dobrze. Jedna kwestia jest tutaj istotna – crossfade, a więc dodanie płynnego przejścia między jednym a drugim wycinkiem klipu.

Podobne artykuły…

Jak zrobić czarne tło w filmie? Wady i zalety.

Jak zrobić czarne tło w filmie? Wady i zalety.

W moich filmach do tej pory tło było całkowicie czarne. Kiedyś wrzuciłem film o tym jak budowałem owe tło natomiast dzisiaj pokażę na czym polega postprodukcja nagranego materiału by uzyskać czystą czerń.

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciekawostki i nowości

Dołącz do mojej grupy podcasterów. Wpisz swój email, odbierz dokument o 5 ciekawostkach związanych z podcastingiem i otrzymuj co piątek najświeższe informacje i ciekawostki odnośnie produkcji audio i video.

Zgoda na przetwarzanie danych

Zapis się udał. Do usłyszenia! :)